Sociální sítě inspirací pro líčení? Proč ne!

17.09.2022
  • Sociální sítě jsou pro většinu z nás denní chléb a já se jimi nechala inspirovat při vytvoření makeup Looků. Co myslíte, povedlo se mi to? 
Líčení dle sociálních sítí
Líčení dle sociálních sítí
  • Každá sociální síť je jiná, jiné logo, algoritmus, obecenstvo a vlastně i rozdílný obsah. Přirovnejme si sociální sítě jako reálná místa, kam se chodíme bavit. 

FACEBOOK - jako hospoda 

Ona legendární věta: "Co se Vám honí hlavou?" Upřímně při vytváření tohoto líčení se mi honila hlavou otázka, proč Facebook vlastně ještě mám. Nejsem totiž podnikatelka, nic neprodávám, nemám vlastní firmu a nemám tam ani založenou stránku. Zmiňuji to proto, že toto jsou trochu jiné důvody proč lidé Facebook vlastně mají. Jediným mým důvodem je kontakt s blízkými a rodinou. 

On totiž Facebook je vlastně jako taková malá hospůdka, kde se potkáváte se svými přáteli, rodinou a známými. Vyprávíte si příběhy, zážitky a předáváte si zkušenosti. Váš názor je tam brán opravdu vážně, není zde prostor pro ironii, sarkasmus a ani pro recesi. Žádné šílenosti, excesy a to je nejspíše ten důvod, proč už mě tato platforma omrzela. Opravdu je pro starší generaci, kterým tato malá hospůdka vyhovuje. Já jsem vždy chtěla něco víc! Když jsem si místo profilovky nahrála tuto fotografii s "Facebook líčením" myslím si, že pár lidí doslova odpadlo. Mimochodem nevím, jak jste na tom s laiky na Vašem Facebooku Vy, ale u mě je to doslova tristní. Paradoxem je, že to vidí jen lidé, kteří mě osobně znají a přesto Vám to srdíčko nedají. Je to smutné, ale je to realita.

Tutoriál o líčení - stačí KLIK. 

"Na Facebooku není dobré dělat to, co byste nedělali v reálném životě!" 

INSTAGRAM - jako koktejl bar

Mé líčení je vytvořeno jako post, proč? Protože Váš Feed je Vaší vizitkou. Lidé si jen na základě Vašich postnutých fotografií udělají názor na Vás, i na Váš život. Jestliže Facebook je hospůdkou, Instagram je moderní koktejl bar, kde se nalévají drinky od rána do večera. Drinky krásné na pohled, horší na chuť. Většina příspěvků je pouze jen iluze o dokonalém životě a Vy se potom doslova topíte v menší závisti a pochybnostech. Je důležité si vždy uvědomit, že na Instagram nenahrajete galerii fotek, ale pouze jednu z tisíců, která se zrovna povedla. A o filtrech a efektech ani nemluvím. 

Video makeup tutoriál najdeš ZDE

"Feed je důležitý, ale nic se nesmí přehánět. Držte se reality."    

YOUTUBE - jako koncert

Červené výrazné líčení a paruka. Proč? Protože na Youtube je zkrátka možné všechno. Třeba se vydávat za někoho jiného, vidět to, co jste nikdy neviděli a slyšet to, co jste nikdy neslyšeli. Řekněme, že Youtube je takový koncert. Koncert, který Vám změní život. Jistě každý zde má svůj oblíbený kanál a nebo svého olíbence. Často od Vás dostávám dotazy typu: Proč si nezaložíš Youtube? Ačkoliv v této platformě vidím jistý potenciál, myslím si, že je konkurence na tolik velká, že bych měla minimální šanci uspět. Užívám si jí tedy stejně jako většina z Vás, jako divák na parádním koncertě. 

Video o tom, jak celý makeup vznikl najdeš přímo ZDE

"Na Youtube je možné zkrátka všechno. Je to skvělá příležitost pro šílence." 

TIKTOK - jako lunapark 

Teď se konečně dostávám ke své nejoblíbenější síti - Tiktoku. Já nejsem instagramerka, youtuberka, zatím ani pořádná blogerka, ale považuji se za šikovnou, začínající Tiktokerku. A proč zrovna Tiktok? Je to totiž nejnovější platforma, která ještě není zkažená a přeplněná podnikately s reklamou. Navíc se zde neustále něco děje. Tiktok je prostě takový Lunapark. Neskutečně zábavné místo plné nejrůznějších atrakcí. Je tu stálý, leč neustále nový a vzrušující obsah. 

Myslím, že pokud jste koukali na celou mou sérii: Líčení podle sociálních sítích právě na Tiktoku, nemohli jste se dočkat tohoto Looku. A já doufám, že jsem Vás nezklamala.

Celou sérii najdete na mém Tiktoku pod #ssliceni.

Poslední video - Tiktok makeup LOOK - ZDE

Jinak mě najdete na Instagramu, Facebooku, Linkedinu a samozřejmě Tiktoku. 

"Na Tiktok si lehce vytvoříte závislost. Mnohem snadněji než na ostatní sítě. Pozor na to!"

Nabízí se otázka: Která sociální síť vede u Vás? 

Další články: