Co všechno ženy udělají pro "SEXY POHLED?!"

09.10.2022

Moje milé čtenářky, znáte to, líbí se Vám nějaký muž a tak nahodíte nejvíce svůdný pohled, jaký ze sebe vymáčknete. Pravda, ne vždy se zadaří a může to vypadat i trochu komicky, přesto se Vás musím ptát. Co všechno jste ochotné udělat, pro absolutně svůdný a sexy pohled?  

Já osobně jsem schopná maximálně věnovat čas pěknému líčení, včetně malého podvodu s nalepenými řasy. Více ani ťuk. Ale začněme popořadě a vraťme se do minulosti.  

Egypťané a jedovatá líčidla 

Egypt mě vždy něčím přitahoval a nikdy jsem nedokázala určit proč, možná to byla právě jejich posedlost krásou, péčí o tělo a celkovou očistou mysli.

Určitě pro Vás není novinkou, že samotná Kleopatra byla ikonou beauty trendu očních linek. Nepředstavujte si je jako dnešní decentní linku nad řasami, tehdejší linky vedly od vnějšího koutku oka až ke spánkům. Dá se říct, že čím více orámované oči (výraznější makeup), tím lepší postavení ve společnosti. 

Nelíčily se pouze ženy, ale i muži a dokonce děti. Upřímně dnes, když vidím muže s černými linkami a není to umělec, homosexuál či transvestita, beru nohy na ramena a zdrhám. Ale tehdy nešlo ani tak o estetiku, ale prevenci proti africkému slunci. Největším paradoxem je, že černé linky byly vyráběny z kajalu, popela, měděné rudy a jedovatého olova! A pro větší lesk si dokonce potírali oční víčka nebezpečným arzénem.

V rámci Halloweenských příprav jsem si vytvořila makeup Look inspirovaný právě Kleopatrou a jsem ráda, že jsem mohla volit bezpečný způsob líčení. Co říkáte na mou proměnu? KLIK

Ženy z antického Říma a rulík zlomocný 

Možná tomu nebudete věřit, ale ženy z antického Říma zašly ve své posedlosti "sexy pohledem" ještě do většího extrému!

Na první pohled nenápadná, obyčejná rostlina s černými bobulemi, avšak velmi nebezpečná! Vyskytuje se po celé Evropě, nejčastěji na ni narazíte na okraji lesa nebo na pasece. Rulíku lidé přezdívají také vlčí oko nebo čertova třešeň. Obsahuje několik látek, které mají halucinogenní účinky a jednou z těchto látek je atropin.

Konečně se k tomu dostávám. Z atropinu se dnes vytvářejí kapky, které používají pouze lékaři za účelem vyšetření zraku. Zorničky se po něm totiž krásně rozšíří.

V tehdejších dobách byly některý ženy ochotny pro sexy pohled riskovat i vlastní zrak! Kapaly si rulík do očí pouze z toho důvodu, aby měli zornice krásně roztažené a nabyly tak na atraktivitě.

"Tomu říkám: Smrtící pohled!"  

Alžbětincká éra a zrzky v kurzu

U bizarností ještě chvíli zůstaneme, ale posuneme se do Anglie, 16. století. Éra, kdy vzorem krásy byla samotná panovnice, královna Alžběta I. Pomineme fámy, že byla mužem. I kdyby byla, rozhodně měla vkus a osobitý styl. Byla zrzkou a její rudé vlasy, řasy i obočí ji činily výjimečnou a originální. Po velké touze být jako ona, si ženy barvily řasy pomocí červených bobulí. Bohužel často byly tyto bobule jedovaté.

Sama panovnice se začala líčit až poté, co onemocněla neštovicemi a její obličej hyzdily ošklivé jizvy. Aby docílila krásné, bílé, alabastrové pleti, nanášela si na obličej jedovatý pudr, který byl směsí olovnaté běloby a octu. Červené rty pak natírala červeným barvivem a bílky.

Každopádně je třeba vyzdvihnout, že zrzky jsou neustále v kurzu. Vždyť dneska si spoustu žen dokonce přikresluje pihy. Ty odvážnější si je rovnou nechávají natetovat. 

Moderní ženy a rizika umělých řas 

Z malého historického výletu se vrátíme k současným beauty trendům. Krásné dlouhé řasy jsou snem snad každé ženy a rozhodně nechci vyděsit žádnou z Vás. Já sama si umělé řasy lepím, ovšem buďme obezřetné, je to něco umělého, co k nám nepatří a tím pádem i zde jsou jistá zdravotní rizika.

Některé si řasy nechávají prodloužit v kosmetických salonech. Pokud patříte mezi tento typ žen,  nepodceňujte výběr salonů a pokud budete mít jakékoliv pochybnosti, nechte si zkontrolovat materiál, licence apod. Jak kosmetické salóny, tak i vy doma si řasy lepíte a látky obsažené v lepidle (i některé typy řas) Vám mohou způsobit alergii. A jak se taková alergie projeví? Napuchnutím víček, svěděním a v horším případě vypadáváním Vašich vlastních řas. A nedej bože, kdyby se Vám lepidlo dostalo přímo do oka, mohlo by Vám  poškodit i samotný zrak. Takže buďte opravdu opatrné. 

Pokud patříte mezi ženy, které sází na různá zkrášlovací séra, která Vám zajistí dlouhé a husté řasy, i zde se mějte na pozoru! I na látky obsažené v sérech můžete mít alergii. Já za sebe doporučuji dražší séra a výhradně na přírodní bázi. 

Dioptrie nebo svůdný doplněk

Ke svůdnému pohledu některým ženám dopomáhají brýle. Zatímco někteří se stydí za to, že jsou "brejlouni", jiní toho umí prakticky využít a dioptrie proměnit doslova v sexy doplněk. Je opravdu zajímavé, jak z Vás pouhé brýle udělají jiného člověka. Já konkrétně, když si nasadím brýle, vypadám inteligentněji a zároveň přísněji. Když se nad tím zamyslím, možná bych je měla nosit pořád. 

To je právě to, k čemu jsem se chtěla dostat. Představte si, že některé ženy nosí brýle i když žádné dioptrie nemají. Proč by někdo tohle dělal? Důvod je právě v sexy pohledu a změně celého Vaše stylu a tzv. haló efektu. Haló efekt neboli efekt prvního dojmu. Je to jistá chyba v tom, jak člověka vnímáme a posuzujeme a takový první dojem s brýlemi a bez nich může být velmi rozdílný. Avšak radím, zkusme si nedělat názor na člověka během prvních pár vteřin. 

A co všechno jste ochotny pro "sexy" pohled udělat Vy? 😇😉