5 Základních kosmetických zákonů podle Karin

04.09.2022

Ne! Tento článek není o správné výrobě, značení nebo testování kosmetiky, mám na mysli trochu jiné zákony! Řekněme, zákony jako důležitá pravidla, které by měl znát každý, kdo kosmetiku používá. V případě porušení nepřijde vězení, ale piš si, že přijde trest v podobě uhříku, zničených vlasů nebo jen velké veřejné ostudy.  


Zákon č. 1 - Nikdy neusínej nalíčená!

Slyším až sem, jak Tvoje pleť volá o pomoc, protože nemůže dýchat! Rozumím tomu, že jednou se stane, ale v případě opakovaného porušení zákona se můžeš v budoucnu rozloučit s krásnou, pevnou pletí bez vrásek a akné! A to určitě nechceš viď?


Zákon č. 2 - Bez deodorantu, ani nevycházej!

Je to drsné, ale je to tak. Není totiž nic horšího než smradlavá, upocená ženská. A Všem mužům, kteří si do teď mysleli, že žena nemá potní žlázy, se velice omlouvám. Ženy se také dokáží potit jako "prasata" a i když není čas na sprchu, vždy můžeš mít v kabelce záchranu v podobě malinkatého deodorantu, který tě zachrání před nemocí skunků.


Zákon č.3 - Kvalitní kosmetika nemusí být drahá!

Nevím proč jsou někteří tak povrchní nebo naivní, že si myslí, že vysoká cena = kvalita. Už dávno tomu tak není a hned Vám napíšu proč. Luxusní firmy si skutečně dávají velký pozor na to, co do obsahu svých produktů dávají, ale to neznamená, že stejné složky nenajdeš i v levnějších produktech. Dobrá rada nad zlato, neplať za značku.

Zákon č.4 - Neřiď se podle beauty trendů! 

Sledovat aktuální trendy je určitě fajn, ale není třeba se jimi řídit. Znáš například siren eyes, gym lips, fluffy brows? Je důležité jít s dobou, ale ne za každou cenu! Pokud se ti trend nelíbí, nebo ti dokonce nesluší (jako třeba mně trend vyčesaného obočí), pak se řiď vlastním stylem a kašli na vše ostatní. Je důležité umět zhodnotit, zda je daný trend vhodný i pro Tebe. V opačném případě se můžeš stát terčem výsměchu. 


Zákon č.5 - Když je toho na Tebe příliš, relaxuj! 

Krása a zdraví jde ruku v ruce s kosmetikou. Pokud jsi vystresovaná nedělá to dobře Tobě, ale ani Tvé pleti. Nauč si své tělo hýčkat a dopřát mu to nejlepší. Odevzdej se do rukou vyškolených profesionálů, kadeřníků, masérek, manikérek nebo kosmetiček. Najdi si svůj způsob relaxace, která Ti nejvíce vyhovuje. Ovšem pozor, nemyslím tím, milé ženy, úklid domácnosti! Myslím tím místo, kde nebudete myslet absolutně na nic, jen si budete užívat. Já například ráda relaxuju ve vaně plné voňavé pěny, se sklenkou dobrého bílého vína. 

No a další kosmetiké zákony zase příště. Máš i ty nejaké podobné zákony?   

Další články: