Teorie "Když už, tak už..."

09.09.2022

Vsadím se s Tebou, že jsi stejně jako já někdy propadla teorii: Když už, tak už. Víš, co mám na mysli? Přeci taková ta maličkatá selhání, kterých se čas od času dopustí každá z nás! Říkáš si, že ty to neděláš? Ale jo, určitě v nějakých případech. Já ti tu popíšu ty své "mini-selháníčka". 

SKINCARE: "Když už si vymáčknu jeden pupínek, tak už si rovnou roznípu celý obličej. " 

Já se mohu nominovat na královnu nípačů, což je asi ten nejhorší titul pro tvou pleť, kterou můžeš získat. Bohužel si nemohu pomoci. Vím, že do zanícených míst se dostává armáda bakterií, které jsou připravené zpustošit celý tvůj pěkný obličej! Ale jak se mám ovládat, když na mě pupínek volá: "Hej, chci ven!"    

Máš stejný problém? Mám pro Tebe řešení. Když už ztratíš kontrolu a jdeš do boje s hnusnými uhříky, tak si umyj ruce a ošetři pleť kvalitní kosmetikou, díky které předejdeš větším škodám. Já mám skvělou zkušenost se zinkovým mýdlem.  Takže, když už mačkat pupínek, tak už aspoň buďme čistotné." 

HANDCARE: "Když už se mi ulomil nehet, tak už si rovnou ukoušu i ty ostatní." 

Vím, je to strašné, ale zlozvyku prostě neporučíš. Já jsem přesně ten typ ženy, která cítí-li se nesvá, strká si prsty do pusy a okusuje si nehty. Takže, když se nad tím zamyslím, mám ruce v puse téměř pořád. Nebudu lhát, manikérky, ze mě mají vždy velkou radost. No co no, nikdo není dokonalý a od toho tu manikérky přeci jsou. Bůh jim žehnej. :) Není důvod si kvůli tomu dělat vrásky a ze své zkušenosti ti doporučím SOS lak na nehty s výživou. Je to velká záchrana pro Tvé ruce! 

"Takže když už si okoušeš nehty, tak už se potom o nehty postarej!"

BODYCARE: "Když už jsem si dala jednu lžičku nutely, tak už jí rovnou dojím celou!"  

Pokud nejsi "nutomil", fajn, řekněme, že jsi brambůrkomil nebo haribomil ;)

Co už, vždyť se říká, že jeden bonbón nebo jedna brambůrka, špíček neudělá, ale celý pytlík a každý večer? To už asi není úplně oukej, ale projednou? O co jde, nikdo není dokonalý! A pokud se cítíš provinile, zajdi si večer na svižnější procházku a nebo si zacvič před telkou a hned se budeš citít líp. Z vlastní zkušenosti, jako velký závislák na horalkách a brambůrkách, jsem přesedlala na dialku a rýžové, pečené krekry s vysokým obsahem vlákniny a proteinu. ;) 

"Takže, když už mlsat, tak už zdravěji!"    

HAIRCARE: "Když už jsem si vlasy nemyla 3 dny, tak už si je rovnou neumyju celý týden!"   

Někde jsem četla, že pravidelné mytí vlasů může způsobovat, že se častěji mastí. Takže co, neumýt si vlasy celý týden není až tak velký hřích, když vezmeme záchranu v podobě suchého šamponu. Testovala jsem jich opravdu spoustu a musím říct, že velikou výhodou při jejich používání mají zejména blondýnky. :) 

Testovala jsem klasický stříkací, dokonce i pudrový a měla jsem z toho zasněženou celou koupelnu. Zamilovala jsem se pouze do jednoho jediného produktu: Batiste Heavenly Volume, který nezanechává příliš velkou prašnou stopu, ale vlasy krásně provzdušní a provoní. Dokonce mají i typ pro brunetky, ovšem ten jsem neměla, jak otestovat. Navíc cena poměr - kvalita je naprosto ideální. 

Pokud patříte mezi milovníky suchých šamponů, tak jsem objevila na blogu: BEAUTYTIPY.CZ perfektní recenzi a porovnání nejrůznějších suchých šamponů, které můžete z dostupných eshopu či drogerií znát. 

"Takže, když už si nemyješ pravidelně vlasy, tak už používej ten nejlepší suchý šampon."

Co z tohoto článku vlastně plyne? Používej tuto teorii podle libosti, tak, jak se Ti zrovna hodí a nic si nevyčítej! 

- Koupila jsem si zatraceně drahé šaty a přitom musím šetřit! No co, když už, tak už si k ním koupím rovnou pořádné botky!

- Přišla jsem pozdě do práce! No co, když už, tak už si vezmu volno celý den!

Všem jasné? ;) A co ty a tvoje teorie: když už, tak už? Napiš mi o ní!