Desatero hříchů při líčení

18.12.2022

I když si to mnozí nemyslí, líčení je dost složitý úkol. Všechny chceme mít obličej jako anděl! A ruku na srdce, každá z nás zná ve svém okolí ženu nebo dívku, která se prostě neumí nalíčit. Docela možná hřešila a proto to navždy vzdala. Amen! 

Pojďme si teď společně rozebrat desatero největších hříchů při líčení,  které ženy dělají  a vyvarujme se jich! 

 1. Žádná (špatná) příprava pleti na makeup!
 2. Špatný výběr odstínu makeupu!
 3. Nesprávné vykonturování obličeje!
 4. Nedokreslené obočí!
 5. Přehnaně vystínované oči!
 6. Tučné a nerovné linky na očích!
 7. Opadaná, drolící řasenka!
 8. Nekvalitní levná rtěnka na zubech!
 9. Špatně nanesená tvářenka!
 10. Příliš mnoho pudru! 

Žádná (špatná) příprava pleti na makeup!

Nepodceňujte přípravu. Podkladová báze jednak pleť zmatní, ale díky ní bude makeup na Vaší pleti držet o několik hodin déle. Stejně tak je dobré Vaše dílo zafixovat kvalitním fixačním sprejem. Ovšem pokud se líčíte na "rychlorande" a plánujete divoký sex ve sprše, pak se bez podkladu a spreje jistě obejdete. 🙂

Špatný výběr odstínu makeupu!

Dalším hříchem je výběr špatného odstínu makeupu. Neděste své okolí škálou různorodých barev mezi obličejem a krkem. Správný odstín makeupu zvolíte tak, že na rozhraní a krku nanesete malé množství. Pokud se barva shoduje, je to ta správná pro Vaší pleť. Zkoušet si makeup na ruce je mýtus a dělají to téměř všechny ženy, včetně kdysi mě. Pamatujte si, že ruce mají vždy trochu jiný odstín než pleť, také je velmi důležité vybírat makeup na denním světle. Po nanesení makeupu chvíli vyčkejte, některé totiž po kontaktu se vzduchem jemně změní barvu, říká se tomu oxidace. 

Nesprávné vykonturování obličeje!

Už v předchozích článcích jsem psala o konturování obličeje. Vše záleží hlavně na tom, jaký tvar obličeje máte, kulatý, hranatý nebo oválný. Jen málokterá z nás dostala od pána Boha dar v podobě dokonalého tvaru obličeje. Správné kontury Vám buď obličej zeštíhlí, rozšíří nebo zakulatí atp.

Pokud nefandíte konturám, můžete na lícní kosti nanést trochu bronzeru. Tím získáte jemné opálení a rozjasnění celé pleti.  

Nedokreslené obočí!

Né nadarmo se říká, že krásná pleť je plátno, ale obočí je rám! Je důležitější než si myslíte. Já sama nemám obočí podle svých představ už několik let a co hůř, nemohu se řídit ani podle nejnovějších trendů v podobě vyčesaného obočí ala Carla Delevingne. Opravdu mi to nesluší. I tak bych si přála mít obočí širší a výraznější. Naštěstí jsem nedávno narazila na 2 skvělé produkty, díky kterým se blížím svým představám o dokonalém obočí.    

 1. Precisely my Brow - precizní tužka na obočí 
 2. Gimme Brow - Objemový Gel Na Obočí


Přehnaně vystínované oči!

Několikrát jsem byla svědkem toho, že to žena přehnala se stínováním a místo sexy kočky s kouřovými stíny vypadala jako roztomilý mýval. Stínování a hra s barvami není lehkou disciplínou, ale základem je blendit, blendit a blendit. Jemné přechody mezi stíny Vám doslova zachrání sexy pohled! Volte takové stíny, které mají dobrou pigmentaci a proti slévání očních stínů ji naneste nejprve na oční víčko podkladovou bázi. 

Kouřové oční stíny jsem posledně nanášela při mé makeup proměně Wednesday. Jak se Vám proměna líbila? 

Na video tutoriál se můžete podívat na mém Instagramu nebo Tiktoku. Stačí kliknout.  

Tučné a nerovné linky na očích!

Celkově nejsem fanda tučných linek, preferuji spíše decentní linku podél řas, malinko do prodloužení jako kočičí oči nebo siren eyes. Ale bez diskuze, každému sluší něco jiného. Na rovnou linku existují skvělé fígle jako nalepení oční pásky k vnějšímu oku, podle které pak krásné linku nakreslíte. Někdo má na linky přímo šablonu, dokonce jsem viděla i obtiskávat linky podle kreditní karty. 🤣 Ženy jsou velmi vynalézavé. 

Opadaná, drolící řasenka!

Není nic horšího než drolící se řasenka. Hrudky způsobí ošklivé šmouhy kolem očí a Vy pak vypadáte jako umouněná popelka. Já se doslova považuji za řasenkomaniaka, protože neustále testuji nové řasenky. Bez makeupu se obejdete, bez rtěnky také, ale bez řasenky? To už je skutečně pro opravdu odvážné a sebevědomé ženy. Já osobně bez namalovaných řas vypadám... No strašně prostě. Nevýrazná, vybledlá, ano cítím se škaredá. Nepodceňujte její výběr. Já za sebe mám nejlepší zkušenost s těmito třemi:  

1. BENEFIT Bad Gal Bang!

2. MAYBELLINE Volume Express Colossal Big Shot

3. LASH Sensational Sky High

A nyní vyšla novinka od blogerky Not so Funny Any - The Mascara + Lash Serum, řasenka a sérum v jednom. Řasy skvěle zahustí, natočí a vyživí. Mým požadavkem navíc je optické prodloužení řas, což takhle řasenka moc nedělá. Vše co slibuje, ale splňuje. ✔ Za sebe mohu doporučit.

Nekvalitní levná rtěnka na zubech!

Hororový úsměv, nelze to nazvat jiným způsobem. Samozřejmě, že se mi to taky stalo a to dokonce i s kvalitní neslíbatelnou rtěnkou. Pobavte se, dokonce jsem s tím točila video. 😅 Odkaz: ZDE. KLIK. 

Nikdo není dokonalý, ale je to opravdu trapné. Po nanesení rtěnky je zkrátka třeba se zkontrolovat a nejlépe použít papírový ubrousek. 

Špatně nanesená tvářenka!

Vždy, když se řekne tvářenka, vybavím si Marfušu z Mrazíka, která sedí u svého toaletního stolku a maminka ji čímsi a dost drsně nanáší onu tvářenku. Po nanesení pronese legendární větu: "Ne princezna ne, ty jsi královna!"

Přestože je Mrazík ruskou pohádkou, patří k mým oblíbeným. :) Zpět k nanášení tvářenky. Kam ji tedy správně nanést, abychom nevypadaly jako Marfuša? Úplně nejlepším místem je nanášet ji na lícní kosti. Mezi kosmetičkami platí pravidlo, že čím širší tvář máte, tím je třeba tvářenku nanášet svisleji a obráceně. 

Příliš mnoho pudru! 

Pudr anebo také moučný červ. Jakmile to s pudrem přeženete, nevypadá to pěkně. Na druhou stranu, když makeup dostatečně nezafixujete, lesknete se za pár hodin jak psí kulky. Ani jedno, ani druhé prostě není dobře. Já radím s pudrem méně, ale aplikovat jej častěji v průběhu večera. Malé zrcátko s pudříkem Vám tolik místa v kabelce nezaberou. :) Já osobně mám nejraději Dermacol ACNECOVER Mattifying Powder Pudr, protože neucpává póry, hojí akné a zabraňuje tvorbě nových uhříků. Co víc si od pudru přát. Samozřejmě pokud patříte k těm šťastlivkám, které nemají problematickou pleť, pak jásejte, můžete si vybírat z širší nabídky pudrů. 

Děkuji Vám za přečtení článku. Na nový článek se můžete těšit opět příští neděli. Pokud chcete dostávat články automaticky, stačí zaslat Vaší emailovou adresu. Odesláním emailu souhlasíte s tím, že Vám budu posílat jen emaily s novinkami, slevami a zajímavým obsahem z oblasti krásy a zdraví.