11 triků, jak vykouzlit dokonalou pleť! 

02.10.2022

11 triků (kroků) k vytvoření opravdu dokonalé, kouzelné pleti - BEZ KOUZEL!  

Krásná, dokonalá a zdravá pleť není otázka jedné noci, kdy si nanesete zázračný krém a ejhle - tvář, jak z titulky časopisu. Žádný takový kouzelný krém, ani lektvar bohužel neexistuje, a pokud ano, koukejte mi o něm napsat! 😀

Jak tedy vlastně vznikají kouzla? Jsou to pouhé iluze a triky. V tomto článku si vypíšeme pár triků, jak na jeden den či večer vykouzlit dokonalou pleť. Postup je pevný a neměnný. Pro správný efekt nesmíte vynechat jediný krok!

 1. Peeling 
 2. Dermaplaning 
 3. Skincare
 4. Base coat 
 5. Camouflage
 6. Makeup
 7. Beauty blender 
 8. Contouring
 9. Highlighter
 10. Baking
 11. Fixace

TRIK Č. 1 - PEELING 

Ve svém mládí jsem peeling nikdy moc neřešila, dokud mi při natáčení profesionální maskérka nevyhubovala a nevštípila mi, že peeling je otázka života a smrti. Ten totiž pleť perfektně vyčistí, zjemní, odstraní odumřelé kožní buňky (šupinky), černé tečky a zbaví pleť našedlého vzhledu.

Peeling provádějte pravidelně podle citlivosti Vaší pleti, aspoň 2x týdně. Ovšem před dnem "D" je peeling nevyhnutelný!

Já jsem vyzkoušela skutečně mnoho peelingů a nejvíce jsem si oblíbila tento:

pleťová čisticí maska 2v1 aktivní uhlí & černý cukr, obsahuje pouze rostlinné přísady , je cenově dostupný a najdete ho v každé drogerii.  

TRIK Č. 2 - DERMAPLANING (holení jemných chloupků) 

holení obličeje
holení obličeje

Už dávno není pravdou, že odstraňování chlupů z obličeje je výsadou mužů. Některé ženy, včetně mě, mají na obličeji jemné chloupky, které mohou způsobovat neplechu při nanášení makeupu. Zlobivé, přitom téměř neviditelné chloupky se do makeupu zachytávají a není tak možné vytvořit dlouhotrvající a jednotný makeup.

Dermaplaning je populární metoda holení obličeje za pomocí jediné čepele. V dnešní době už tuto čepel běžně zakoupíte v obchodech a můžete se oholit i doma. Ovšem pokud si nevěříte, doporučuji se obrátit na profesionály.   

   

TRIK Č. 3 - RANNÍ A VEČERNÍ SKINCARE RUTINA

Tento krok je velmi individuální, protože každá z Vás má jinou rutinu. To, co funguje mně, nemusí Vám, ale problematiku skincare určitě ještě rozebereme v dalších článcích.  Důležitá je hlavně poctivost v podobě pravidelnosti. Dejte si ruku na srdce, kolikrát se Vám ráno nebo večer nechtělo. Vaše pleť Vám to jednou vrátí i s úroky, to si pište. Ale žádné hubování, smyslem tohoto článku je přeci kouzlit, takže pojďme tento trik (krok) dodržet.

Správný postup skincare najdete v mém videu. KLIK.  

TRIK Č. 4 - BASE COAT

Důležité je nanést bázi pod makeup a tento trik Vám zabere pár vteřin navíc. Kdo to neví, tak báze má za úkol Vaši pleť zmatnit, zjemnit a vyhladit. Rozhodně to nepodceňujte, protože se dá říct, že je to největší tajemství krásného makeupu.

Pokud jako já patříte mezi červenáčky, tedy s každým mírným stresem červenáte, mám pro Vás skvělý tip na podkladovou bázi proti začervenání od značky Barry M. Tato báze mě mockrát zachránila před kamerou či na pracovním pohovoru.

Pokud nečervenáte, ale milujete krásné vůně, doporučuji bázi od NYX Professional Makeup - s vůní  Marshmellow.


TRIK Č. 5 - MASKOVÁNÍ, KAMUFLÁŽ

Tento trik se týká hlavně těch nešťastnic, které se, občas jako já, potýkají s nějakým tím škaredým pupínkem. Nic není ztraceno! Hlavně se snažte, nenípat si to, aby Vám z toho nevznikl otevřený, krvavý kráter! S tím by nic udělat nešlo. Dobrou vychytávkou je nanášení korektoru prstem, vyhnete se tak silné vrstvě.

Mým nejoblíbenějším korektorem je Matt control Dermacol, protože naprosto skvěle kryje a je cenově dostupný.

Pokud Vás, ale spíše trápí únava a kruhy pod očima, doporučím Vám korektor Eveline Cosmetics Magical Perfection. Garantuji Vám, že dostanete okamžitou vzpruhu a nikdo nic nepozná.

Mé video o tomto produktu najdeš zde: KLIK. 


TRIK Č. 6 - MAKEUP

Každý makeup je určený pro jiný typ pleti. Některá z Vás má pleť mastnou, citlivou, jiná suchou a nebo problematickou se sklonem k akné. Výběr podkladové báze můžete "trochu" podcenit, ale v žádném případě nepodceňujte volbu správného makeupu! Já osobně mám raději přirozenost a doslova nemám ráda makeup, který působí těžce, nedýchatelně. Např.  

"Představte si místo dělníka ženu, která si makeup sundavá škrabkou na omítku. " 

Pokud to máte stejně, mám tu pro Vás skvělé sérum True Match Nude Plumping Tinted od L'Oréal Paris, který je pro všechny typy pleti. V jednom jediném kroku pleť sjednotíte a zároveň vyživíte, navíc je makeup opravdu lehký připomínající spíše BB krém. To je prostě paráda ne?

Není tedy až tak krycí, ale rozhodně na denní nošení postačí. Ovšem pokud Vás čeká nějaký večírek, prostě celonoční akce, sáhla bych po něčem trochu více krycím. 

TRIK Č. 7 - BEAUTY BLENDER a jak ho používat

Pokud jste si dělaly můj test: Jsi kosmetický maniak? Byla tam otázka o tom, co blender vlastně v kosmetice znamená. Správná odpověď opravdu nebyla: Blender pochází ze slova blend, anglicky směs a spočívá v namixování chemických látek pro vytvoření produktu přímo na míru. Byl to pouze chyták, na který se některé z Vás nachytaly.

Ale to vůbec nevadí. Teď už víte, že i když tento výraz v angličtině znamená mixér, jedná se o houbičku na nášení makeupu! Blender stojí pár korun a najdete ho v jakékoliv drogerii.

Pamatujte, že než začnete makeup nanášet, houbičku dejte pod tekoucí vodu, nechte ji nasáknout, vymačkejte a teprve potom makeup zapracujte.

Důležité je také samotné čištění. Asi nejsnadnější způsobem je blender hodit do pračky a vyprat na 40 stupňů.


TRIK Č. 8 - KONTUROVÁNÍ PLETI

Abyste dokázaly pleť perfektně vykonturovat, musíte si nejprve zjistit, jaký máte tvar obličeje. Dnes už existují různé filtry, jak to můžete jednoduše zjistit. Nebo si stáhněte vlasy do culíku a podívejte se do zrcadla. Máte obličej oválnější nebo hranatější?  

Až zjistíte jaký máte Tvar obličeje, teprve potom se můžete pustit do konturování. 

Momentálně nejnovějším beauty trendem v konturování, které sluší téměř každé je tzv. cheekbone contour. Tento trend vznikl na Tiktoku a spočívá v konturování lícních kostí a to včetně záhybu kolem pusy. Rozhodně o tom ještě natočím nějaké video. 

TRIK Č. 9 - MAKEUP 

Rozjasňovač, malinký avšak velmi výrazný pomocník, který dokáže celému Vašemu makeupu dodat šmrnc. Ale pozor! Některé ženy mají tendenci to přehánět a ve chvíli kdy rozjasňovače dáte příliš, Vaše pleť bude působit mastně a budete se lesknout, jak "psí kulky". 

Doporučuji dát jemně nad tvářenku a špičku nosu. Nanášejte ho prstem, protože nejlépe tak určíte dané množství. Pokud Vám to připadá příliš výrazné, rozblenděte štětcem. 

TRIK Č. 10 - BAKING (zapudrování)

Žádné zapečené těstoviny, ale zapečený makeup. Ano! Čtete správně. "Baking" neboli zapékání je metoda, kdy nanesete silnou vrstvu pudru na místa, kde máte korektor. Má to hned několik výhod, ale hlavně Vám to skvěle zafixuje makeup, samotný fixační sprej v triku č.12, už je jen pomyslnou třešničkou na dortu. 

Na trhu najdete hned několik druhů pudrů: transparentní, fixační, kompaktní, sypký, konturovací, rozjasňovací, minerální...No dá se říct, že výběr vhodného pudru je taková ruleta a proto pokud si nejste jistí, který pudr zvolit, poraďte se přímo s prodejcem v drogerii. Já to tak také dělám. :) Bohužel není to tak snadné, že vejdete do drogerie a v regálu se na Vás usmívá jeden, zapékací pudr. 

Některé pudry mají jinou vlastnost a přesto skvěle pleť zafixují! 

TRIK Č. 11 - FIXACE 

Fixační sprej na makeup
Fixační sprej na makeup

Kouzlení je téměř u konce a abychom se během pár minut nepropálily, že nejsme dokonalé ženy s dokonalou pletí, musíme pleť perfektně zafixovat! Pojďme si společně užít tohle velké finále v podobě aplikování fixačního spreje! Osobně mám tuto fázi nejraději, protože je nejsnadnější.

Tak, jako malíř fixuje svůj namalovaný obraz, musíme i my, po skvělém líčení a krásné pleti, svůj výtvor zafixovat. Opět je důležitý správný výběr spreje. Mně osobně rozčilují spreje, které po aplikování vytvoří bílé flíčky na tváři. Sprej se musí krásně rozprášit po celém obličeji.

Mám doma dva fixační spreje, jeden od Barry M a druhý od značky Eveline. Každý má jiný odstín tekutiny a jiný rozprašovač. Ten od Barry M doporučuji. Tekutina je transparentní a rozprašovač aplikuje tekutinu opravdu po celém obličeji. Makeup skutečně drží a to až několik hodin. Druhý sprej od Eveline rozhodně nedoporučuji! Sprej nerozprašuje, ale spíše stříká a na obličeji zanechává bílé kapky. 

Poslední záchrana

A pokud všechny tyto triky selžou a vy stejně nemáte pocit dokonalé pleti, existuje ještě jeden kouzelnický trik a to odvrátit pozornost od pleti. Jak? No třeba trochu dráždivým, jemně poodhaleným dekoltem! Ale pozor je velmi tenký led mezi decentně poodhaleným dekoltem a totální rajdou! Zase nezapomínejme na nějakou sebeúctu. 😀  

V dalších článcích rozebereme problematiku skincare.

Pokud se ti tento článek líbil, budu ráda za reakci a pokud chceš dostávat novinky o mých článcích formou newsletteru, stačí napsat Tvůj email a já už se o zbytek postarám. 🙂

Další články: